Agencja pracy. 7 powodów, dla których warto z niej korzystać

Agencja pracy. 7 powodów, dla których warto z niej korzystać

Agencja pracy. 7 powodów, dla których warto z niej korzystać
29 stycznia
09:37 2022

Jeszcze nie tak dawno proces rekrutacji wyglądał następująco – kandydat udawał się do wybranej firmy, w której chciał się ubiegać o zatrudnienie i zostawiał swoje CV wraz z lisem motywacyjnym. Obecnie takie praktyki odchodzą do lamusa. Inicjatywę w znalezieniu nam pracy przejmują agencje pracy. Coraz częściej pracy poszukujemy także w internecie. Przez różnorodne portale i strony wysyłamy cv i czekamy na odpowiedź ze strony pracodawcy. Jeśli chodzi jednak o pracę zagranicą, agencja pracy jest w stanie znaleźć o wiele lepszą ofertę niż poszukując jej na własny rachunek.

Informacje możesz wykorzystać w przyszłości

Agencja pracy działa na zlecenie prywatnej firmy, która nie posiada pionów zajmujących się HR. Dlatego też procesy rekrutacyjne przekazują na zewnątrz. Przedsiębiorstwo nie musi tracić czasu i uwagi na rekrutację. Otrzymując pracownika z agencji mają pewność solidnie i kompleksowo rekrutacji zgodnie z jej wytycznymi. Często uczestnictwo w rekrutacji poprzez agencję niesie profity także dla pracownika. Przychodząc do agencji można mieć pewność, że zostanie się profesjonalnie obsłużonym. Zajmują się tym wykwalifikowane osoby, które nie zapomną przeprowadzić testu językowego, testu osobowościowego. Rozmowa o pracę będzie na pewno interesująca.

Nie zostaniesz oszukany

Agencja pracy musi posiadać wpis do rejestru  prowadzonego przez marszałka województwa. Będzie to potwierdzone certyfikatem wydawanym tego typu instytucjom.

Twoje dane będą zabezpieczone

Po złożeniu aplikacji w agencji pracy, Twoje dane będą odpowiednio zabezpieczone. Agencje pracy zgłaszają bazę kandydatów do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jeśli będziesz chciał, możesz w każdej chwili wystąpić z prośbą o ich zablokowanie.

Masz różnorodne drogi kariery

Agencje pracy poszukują kandydatów do różnorodnych branż. Możesz ubiegać się o przeróżne stanowiska i posady w kilku firmach. Z agencji pracy możesz być zatrudniony zarówno do pracy stałej, jak i tymczasowej.

Agencja pracy Francja, Holandia, Wielka Brytania

Jeśli oferowane stanowisko dotyczy pracy w kraju, umowa będzie sporządzona zgodnie z polskim prawem. Jeśli ubiegasz się o pracę za granicą, sytuacja wygląda inaczej. Podpisana umowa jest umową kierującą pracownika do danego pracodawcy zagranicznego. Będą tam podane warunki zatrudnienia i stawki godzinowe, ale właściwą umowę będziesz podpisywał na miejscu.

Agencja pracy oferuje fachowe doradztwo i poradnictwo zawodowe

Jeśli nie wiesz w jakiej branży chciałbyś pracować, w agencji pracy łatwo rozwiążesz ten problem. Zadaniem agencji jest prowadzenie analizy zatrudnienia, pomocy w określaniu kwalifikacji pracowników i ich predyspozycji.

Agencję znajdziesz w internecie

Wszystkie agencje mają swoje strony internetowe. Wystarczy jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasła: agencja pracy wielkopolska czy agencja pracy podkarpackie. Poza tym możesz też wpisywać rekrutacja pracowników dolnośląskie czy rekrutacja pracowników wielkopolska.

 

Udostępnij

Powiązane artykuły

8 komentarzy

 1. Polecam
  Polecam 11 stycznia, 13:06

  Jestem naprawdę zadowolony polecam przenośne wc, wc na
  budowy, kontenery sanitarne na budowę, przyczepy sanitarne, ogrodzenia ażurowe

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Agnieszka K
  Agnieszka K 10 czerwca, 03:33

  Hejka, bardzo ciekawy wpis. Czekam na jeszcze!
  Pozdrawiam .

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Kamila Sis
  Kamila Sis 10 czerwca, 03:48

  Witam, merytoryczny i ciekawy wpis. Czekam na więcej!
  Pozdrawiam .

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Klaudia
  Klaudia 10 czerwca, 03:54

  Cześć, ciekawy wpis. Czekam na więcej!
  Pozdrawiam .

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. Rachela
  Rachela 10 czerwca, 04:54

  Dzień dobry, wpis bardzo mi pomógł w zrozumieniu tematu. Czekam na więcej.
  Pozdrawiam .

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Kinga
  Kinga 10 czerwca, 05:51

  Czekam na więcej!

  Odpowiedz na ten komentarz
 7. Renata
  Renata 09 sierpnia, 04:24

  Hejka, bardzo ciekawy wpis. Rozjaśnił mi wiele nurtujących pytań.

  Odpowiedz na ten komentarz
 8. Katarzyna
  Katarzyna 10 listopada, 20:09

  Hejka, bardzo ciekawy wpis. Czekam na jeszcze!
  Pozdrawiam !

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

<

dziesięć − sześć =