Zakup mieszkania na wynajem

Zakup mieszkania na wynajem

Zakup mieszkania na wynajem
09 lutego
08:40 2022

Nieruchomości na wynajem to jedna z mało popularnych form inwestowania. Zazwyczaj mieszkania wynajmują je osoby, które odziedziczyły mieszkanie w spadku lub dostały w prezencie. Okazuje się jednak, że inwestowanie w nowe mieszkania na wynajmem może być strzałem w dziesiątkę. Wymaga to jednak przełamania kilku stereotypów.

Wiele osób boi się inwestować w nieruchomości, ponieważ dysponują zbyt mała ilością wiedzy na ten temat lub boją się zaciągania kredytu na mieszkanie, w którym ich de facto nie będzie. Kupno mieszkania czy szeregówki wiąże się z dysponowaniem 10-procentowym wkładem własnym i uzyskaniem kredytu. Samodzielnie decyduje się, gdzie to mieszkanie ma się znajdować, za ile się je kupi i komu będzie wynajmowane.

Cele zakupu szeregówki lub mieszkania

Przed kupnem mieszkania warto postawić sobie cele. Zakup mieszkania pod Wrocławiem lub w centrum zawsze może zakończyć się sukcesem lub porażką. Po pierwsze, warto ustalić, ile chce się uzyskiwać na czysto, miesięcznie. Należy odliczyć wszelkie opłaty, ratę kredytu, koszty dodatkowe. Wynajmuj mieszkanie na poszczególne pokoje. Dzięki temu możesz uzyskać o wiele więcej niż w przypadku wynajmowania całego mieszkania 70-metrowego w cenie 2500 złotych. Wynajmując mieszkanie studentom warto liczyć się z tym, że będą oni w stanie mieszkać z kimś, byleby zaoszczędzić pieniądze, kupując dom realizujemy marzenia.

Znalezienie mieszkania i podjęcie decyzji

Jeśli podjąłeś decyzję o zakupie mieszkania musisz znaleźć najlepszą lokalizację. Deweloper zazwyczaj ma w zanadrzu kilka inwestycji w różnych częściach miasta. Zanim zdecydujesz się na konkretne, pojedź na plac budowy, zapytaj o zagospodarowanie przestrzenne tego ternu, sprawdź komunikację z innymi częściami miasta, bliskość sklepów i innych miejsc usługowych, sprawdź, czy czy nie tworzą się korki i wiele innych. Weź pod uwagę, że zakup mieszkania pod Wrocławiem będzie o wiele tańszy niż w centrum. Różne są ceny metra kwadratowego w mieście i poza nim. Przyjrzyj różne oferty deweloperów, poszukaj opinii w internecie, zapytaj znajomych, którzy kupowali mieszkanie. Podstawowym kryterium wyboru dewelopera powinna być jakość oddanych przez niego inwestycji. Wybierz się na spacer po innym osiedlu wykonanym przez Twojego dewelopera homeessence.pl i przyjrzyj się krytycznym okiem.

Jeśli szukasz dobrego dewelopera zapoznaj się z ofertą AS-Hajto. Deweloper oferuje nowe mieszkania pod Wrocławiem, szeregówki i mieszkania. Firma prowadzi swoją działalność od 2006 roku. Budynki cechuje wysoka jakość i solidność wykonania. Obejrzyj dotychczasowe, oddane inwestycje As-Hajto – Słoneczne Groblice, Małe Stabłowice, Zielone Iwiny.

 

Powiązane artykuły

6 komentarzy

 1. Kamil
  Kamil 08 kwietnia, 19:50

  Zawsze jak tutaj wchodzę to widze konkretne informacje, dobry blog

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Albert
  Albert 25 kwietnia, 16:17

  Super się to czyta, dziękuję!

  Odpowiedz na ten komentarz
 3. Kosmetyczka G
  Kosmetyczka G 07 maja, 09:59

  Każdy spośród nas zetknął się z tematem,
  rekomenduję zaznajomienie się z punktem.

  Odpowiedz na ten komentarz
 4. Aśka
  Aśka 30 czerwca, 21:39

  Na pytania w sprawie ofert odpowiadają deweloperzy.

  Odpowiedz na ten komentarz
 5. nieruchomości zielona góra
  nieruchomości zielona góra 10 lipca, 22:09

  Wielce niezwykły i pozytywny blog, dużo się z niego dowiedziałem ciekawych
  rzeczy. Co prawda istnieje w dalszym ciągu w budowie, i nie ze wszystkim się w 100% zgadzam, ale i tak jest nie źle i na pewno będę go polecal
  moim znajomym. Pozdrawiam serdecznie nieruchomości Zielona Góra

  Odpowiedz na ten komentarz
 6. Błażej
  Błażej 04 grudnia, 16:35

  Nadzwyczaj odlotowy post, ciekawe wpisy zalecam wszystkim literaturę.

  Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

<

dwanaście + 18 =