Windy dla niepełnosprawnych – dlaczego wciąż ich brakuje?

 Z ostatniej chwili
  • Nie znaleziono żadnych wpisów

Windy dla niepełnosprawnych – dlaczego wciąż ich brakuje?

Windy dla niepełnosprawnych – dlaczego wciąż ich brakuje?
14 października
10:34 2022

Mieszkańcy najwyższych pięter w blokach i kamieniach nie byliby w stanie przemierzać kilkanaście piętr dziennie. Dotarcie do mieszkania bez windy z zakupami czy dzieckiem jest prawdziwą udręką. Windy osobowe są niezastąpione w codziennym życiu. W przypadku, kiedy blok jest bardzo wysoki i zamieszkuje go wielu mieszkańców, zazwyczaj jedna winda nie wystarcza

Niezastąpione windy osobowe

Windy osobowe w zależności od modelu są w stanie pomieścić od 4 do 20 osób. W blokach bardzo często montowane są windy towarowe, które umożliwiają przewóz towarów wielkogabarytowych, takich jak meble czy duże RTV/ AGD. W takiej windzie zmieści się bez trudu do 16 osób. Bez takiej windy nie byłby możliwy zakup mebli, bo nikt by ich nie wniósł na 15 piętro w bloku. Oprócz budynków mieszkalnych, windy osobowe znajdują powszechne zastosowanie w biurowcach i siedzibach firm. Windy są też montowane w centrach handlowych i galeriach handlowych.

Windy dla niepełnosprawnych

Codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. Wiele miejsc użyteczności publicznej jest w dalszym ciągu niedostosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Wszystkie bariery architektoniczne powinny być zlikwidowane, poprzez montaż specjalnych urządzeń. Windy dla niepełnosprawnych, platformy dla niepełnosprawnych czy platformy przyschodowe powinny się znajdować we wszystkich szpitalach, przychodniach lekarskich, dworcach, galeriach handlowych i urzędach.

Platformy przyschodowe

Platformy przyschodowe to także spore ułatwienie w pokonywaniu schodów dla osób niepełnosprawnych na wózkach, ale też osób poruszających się o kulach, o lasce, balkoniku, rodziców z dziećmi w wózkach, niepełnosprawnych zwierząt i wielu innych. Platformy są instalowane na stałe i przenoszą osoby wzdłuż schodów. Pokonują one zazwyczaj różnicę jednego biegu schodowego. Wiele firm oferuje tego typu rozwiązania zarówno do bloków mieszkaniowych, jak i miejsc publicznych. Oprócz platformy przyschodowej, oferują windy osobowe, windy dla niepełnosprawnych, platformy dla niepełnosprawnych czy windy schodowe.

Udostępnij

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

pięć + siedemnaście =