Czy pieczątka firmowa nadal jest niezbędna?

Czy pieczątka firmowa nadal jest niezbędna?

Czy pieczątka firmowa nadal jest niezbędna?
26 września
10:49 2022

Pieczątki firmowe są niezastąpione podczas wystawiania przez przedsiębiorcę dokumentów, podpisywaniu faktur, składaniu wniosków i wielu innych dokumentów firmowych. Wielu przedsiębiorców wyrabia pieczątkę firmową, ponieważ jest przekonanych, że jest to obligatoryjne. A jak wygląda tak naprawdę kwestia z pieczątką?

Czy pieczątki firmowe są nadal konieczne ?

Okazuje się, że nie istnieją żadne przepisy prawa, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek wyrabiania pieczątki firmowej. Każdy przedsiębiorca podejmuje decyzje dotyczącą wyrobienia pieczątki firmowej. Może taką pieczątkę wyrobić, lecz nie musi. Schody pojawiają się dopiero biorąc pod uwagę relacje przedsiębiorcy z Urzędem Skarbowym, który wymaga aby na dokumentach była pieczątka. Na wielu drukach pojawia się napis – podpis i pieczęć przedsiębiorcy.

Jakie dane powinny się znaleźć na pieczątce firmowej?

Jeśli przedsiębiorca decyduje się na posiadanie pieczęci firmowej, sam może określić co może się na niej znaleźć. Pieczątka firmowa można zawierać pełną nazwę firmy, adres siedziby firmy, numer NIP, telefon kontaktowy, faks, adres e-mail czy adres strony internetowej. Pieczątka firmowa widoczna na dokumentach, uwiarygadnia je. Pełni także funkcję reklamową. Mimo, że jej posiadanie nie jest obligatoryjne, warto ją posiadać.

Gdzie można kupić lub zamówić pieczątkę firmową?

Dawniej w każdym puncie z dorabianiem kluczy, później w co drugim punkcie ksero. Obecnie większość marketplace’ów czy dedykowanych sklepów internetowy ma je w swojej ofercie. Sklepo online, który oferuje profesjonalne laserowe pieczątki oraz szeroką gamę artykułów szkolno-biurowych jest do znalezienia do ręki. Oprócz wysokiej jakości pieczątek, kupisz tam przy okazji długopisy reklamowe, medale, pendrive z nadrukiem, koszulki reklamowe czy wiele innych gadżetów. W sklepach internetowych, pieczątki realizowane są już w czasie 2-4 dni. Mogą być one dostarczone na terenie całej Polski.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

5 × pięć =