Logo firmy – na co zwrócić uwagę przy wyborze logo?

Logo firmy – na co zwrócić uwagę przy wyborze logo?

Logo firmy – na co zwrócić uwagę przy wyborze logo?
03 stycznia
10:00 2022

Za pomocą logo firmy, jej nazwy, reklamy, materiałów informacyjnych,  strony www,  firma komunikuje swoją tożsamość, czyli elementy wyróżniające ją od konkurentów. Na tożsamość składa się to wszystko, co firma komunikuje na zewnątrz, czyli czym się zajmuje i dokąd zmierza, jak się wyróżnia z otoczenia,  w jakich akcjach bierze udział, jak się reklamuje, a także czym się zajmuje. Tożsamość komunikuje klientom, dostawcom, konkurentom. Dlatego nazwa i logo firmy muszą być realizowane według jednego, ściśle określonego scenariusza.

Logo firmy spójne z jej działalnością

Logo firmy w bardzo ważny sposób kreuje image przedsiębiorstwa. Ludzie zanim zapamiętają atrakcyjne hasło reklamowe, zapamiętują obrazki, w tym logo. Charakter logotypu musi oddawać specyfikę określonej branży. Kancelaria prawna będzie w logo nawiązywała do niezawodność, fachowość, dokładność, a agencja kreatywna będzie akcentować swoją pomysłowość, nieszablonowość i otwarty umysł.

Błędy przy projektowaniu logo firmy

Przy projektowaniu logo firmy można popełniać błędy, ale pod warunkiem, że je się skoryguje i poprawi. Do niedopuszczalnych błędów popełnianych przez przedsiębiorców są:

  • kopiowanie logo innej firmy,
  • schematyczność i szablonowość logo,
  • logo nieczytelne i zamazane,
  • niedopracowanie swojego logo,
  • logo, które powstaje bez badań rynku i konkurencji,
  • logo, które kojarzy się z czymś innym, niż powinno.

Logo firmy, a gust

Przed zaprojektowaniem logo warto zawsze przeprowadzić badania opinii publicznej. Nie kieruj się zawsze obowiązującymi trendami czy swoim gustem. Nawet jeśli grafik wykona projekt logo zgodnie z Twoimi zaleceniami, nie musi to oznaczać, że odniesiesz spektakularny sukces. Warto n początku stworzyć kilka wariantów logo i się porządnie zastanowić. Zawsze korzystaj z usług firmy, która zajmuje się projektowaniem logo.

Najlepsze projektowanie logo firmy

W tym zakresie polecam ilogo.pl. Projektowanie logo to ich specjalność. Ilogo.pl stworzy projekty logo w czasie 48 godzin. Możesz skorzystać z trzech wariantów projektowania logo – 4 projekty logo, 6 projektów logo i 9 projektów logo w określonej cenie. Ilogo.pl oferuje atrakcyjne promocje na start i proponuje wiele formatów zapisu, w tym wersję wektorową, wersję do druku, wersję do internetu. Oprócz projektowania logo firmy, można skorzystać z opcji stworzenia pełnej identyfikacji wizualnej, łącznie ze stroną internetową, plakatami, gażdżetami itp.

Projekty logo firmy iLogo:

logo firmy

projekty logo

logo projekt

logo projektowanie

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

piętnaście − trzy =