Tani hosting – jak wybrać najlepszy?

Tani hosting – jak wybrać najlepszy?

Tani hosting – jak wybrać najlepszy?
05 września
10:26 2022

Dostępność i różnorodność ofert hostingowych sprawia, że bardzo ciężko jest podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy i jednocześnie tani hosting.

Jakie są rodzaje hostingów?

Na rynku dostępne są różne typy serwerów – serwis wirtualny, chmura, serwis współdzielony – każde z nich jest hostingiem. Wiele osób zastanawia się, jaki wybrać hosting. Rozważania warto rozpocząć od wyboru serwisu. Warto zwrócić uwagę na pojemność dysku jak i transfer. Jeśli na Twoją stronę wchodzi wiele użytkowników warto zdecydować się na takie o większej wydajności niż serwisy współdzielone. Najważniejsze serwisy znajdujące się w ofercie firm hostingowych to serwisy współdzielone, serwisy VPS oraz serwisy dedykowane.

Serwis współdzielony – tani hosting

Jego pamięć i zasoby są wydzielone z całościowej puli zasobów serwera. Jest często określany mianem hostingu współdzielonego. W jego przypadku nie mamy gwarantowanej wydajności, przez co może wolno się ładować i mulić, w przypadku kiedy użytkownicy będą do obciążać nadmiernie. Pliki wysyłane na serwer i z niego pobierane mogą następować bardzo powoli.

Serwer VPS

Virtual Private Server to jasno przydzielona część serwera, która można rozszerzać w miarę możliwości. Nie trzeba walczyć o dodatkowe miejsce z innymi użytkownikami. Serwer nie będzie mulił i się zawieszał, liczą się też kwestie bezpieczeństwa. Tego typu hosting świetnie sprawdzi się w przypadku firm, których strona www jest źródłem przychodów.

Serwis dedykowany

Najwyższą formą hostingu jest serwis dedykowany. Otrzymujemy własny serwer, który można dowolnie konfigurować pod względem systemu operacyjnego, jak i oprogramowania. Zasoby należą do klienta w całości. W takie serwisy powinny inwestować instytucje i najwięksi biznesowi gracze. Pełna kontrola nad serwisem, podnosi bezpieczeństwo danych.

Tani hosting i nie tylko

Jeśli szukasz hostingu, zapoznaj się z ofertą firmy Netwave. Firma ma w swojej ofercie takie produkty jak tani hosting, tanie domeny, certyfikaty SSL i inne. Wysokiej jakości usługi są proponowane w atrakcyjnych cenach.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

dwa + 3 =