Leasing – dlaczego warto o nim pomyśleć?

Leasing – dlaczego warto o nim pomyśleć?

Leasing – dlaczego warto o nim pomyśleć?
29 sierpnia
15:27 2022

Leasing stanowi jeden z umownych stosunków cywilnoprawnych. Jedna ze stron, która określana jest jako leasingodawca bądź osoba finansująca ma na celu przekazać drugiej stronie prawo do korzystania z określonej rzeczy.

Jak działa leasing?

W spisanej umowie zawarte są wszystkie warunki korzystania z ów rzeczy, a strona, która nabywa do jej użytkowania prawa nazywana jest korzystającym bądź leasingobiorcą. W umowie zostaje uwzględniony także okres, w jakim dana osoba może korzystać z przeznaczonej jej rzeczy oraz kwestie finansowe. Leasing jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla leasingobiorcy, który zyskuje możliwość rozliczenia podatku VAT, a wysokość niezbędnego kapitału do zainwestowania jest na poziomie najczęściej możliwym do osiągnięcia. Poza tym występuje optymalizacja obciążeń podatkowych czyli tak zwana tarcza podatkowa. W transakcji leasingowej może brać udział kilka stron.

Rodzaje leasingu – pośredni, bezpośredni i inne

Ze względu na tą liczbę wyróżnia się leasing bezpośredni, który ma miejscy, gdy producent zawiera umowę bezpośrednio z użytkownikiem, jak i leasing pośredni. W tym ostatnim uczestniczą więcej niż dwie strony. Pomiędzy producentem, a użytkownikiem występuje wyspecjalizowane przedsiębiorstwo leasingowe. Możemy także mówić o leasingu operacyjnym, kapitałowym, zwrotnym oraz konsumenckim. Te wszystkie definicje, płynące korzyści z zawarcia danej umowy, jak i niezbędne szczegóły do końcowej realizacji, jest w stanie przystępnie wyjaśnić nam wiele firm reklamujących się w sieci. Poza sprawami związanymi z leasingiem zajmują się także kredytami dla firm oraz ubezpieczeniami, obsługując klientów prywatnych i biznesowych.

Zainteresował Cię wpis o rodzajach leasingu? Zajrzyj do innych artykułów z kategorii Finanse na Blogu Front Office Managera!

Udostępnij

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

17 + osiem =