Dla kogo praca na recepcji?

Dla kogo praca na recepcji?

Dla kogo praca na recepcji?
30 sierpnia
10:36 2022

Recepcja jest miejscem, gdzie odbywa się bardzo wiele procesów. Oprócz przyjmowania interesantów, recepcja zazwyczaj odbiera telefony, informuje gości i pracowników o bieżących sprawach, przyjmuje opłaty i wystawia faktury.

Dla kogo praca na recepcji?

Poszukując idealnej osoby na miejsce recepcjonisty weźmy pod uwagę nie tyle CV kandydata, co jego umiejętności i aparycję. Mówi się, że wygląd nie jest ważny. Jednak recepcja, wizytówka naszej firmy powinna być obsługiwana przez osobę reprezentatywną. Liczy się miły uśmiech, umiejętność podejmowania kontaktu wzrokowego i pierwsze wrażenie, jakie robi na nas kandydat na stanowisko recepcjonisty. Jeśli na nas pierwsze wrażenie wywiera pozytywne emocje, zapewne dla osób odwiedzających recepcję także. Kolejnym krokiem do poznania kandydata jest sprawdzenie, jak radzi sobie w kontakcie z klientem. Warto zainscenizować sytuację, gdzie wcielimy się w klienta, dla którego jedyną deską ratunku jest recepcja.

Jeśli nasza recepcja obsługuje także międzynarodowych klientów i gości obowiązkowa jest znajomość języków obcych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej warto przeprowadzić fragment rozmowy w języku angielskim. Jeśli nasz kandydat zna język obcy w stopniu nas zadowalającym, jednak nie zna słownictwa specjalistycznego związanego z recepcją, nie skreślajmy go. Recepcja to miejsce, gdzie ambitna osoba może się dużo nauczyć, warto dać szansę takiej osobie. W naszej gestii powinno być dostarczenie słownictwa tematycznego. Recepcja to miejsce transakcji i obsługi komputera i programów biurowych. Nawet jeśli nasz kandydat ma doświadczenie z tego typu sprawami, przed pierwszym dniem pracy na recepcji warto przeprowadzić szybkie szkolenie przypominające podstawowe zasady pracy. Umożliwi to także zapoznanie się kandydata do pracy na recepcji ze sprzętem używanym na recepcji.

Tags
Udostępnij

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

17 − 1 =