Jakie zegarki zyskują na wartości?

Jakie zegarki zyskują na wartości?

Jakie zegarki zyskują na wartości?
23 grudnia
12:48 2022

Kolekcjonowanie zegarków to hobby, któremu oddaje się z radością wielu nowoczesnych, eleganckich mężczyzn. Nie tylko są one w stanie dopełnić wiele gustownych stylizacji, lecz także świadczą o poczuciu stylu, a niekiedy i statusie społecznym ich użytkowników. Czy jednak zegarki mogą pełnić  inne funkcje? Na przykład – inwestycji? Owszem! W artykule podpowiadamy, jakie zegarki zyskują na wartości, a zatem – na jakich z czasem można zarobić najwięcej!

Inwestowanie w zegarki – co musisz wiedzieć?

Zarabianie na zegarkach, podobnie jak na innego rodzaju inwestycjach, wymaga odpowiedniego nakładu pracy. Czas to, jak wiadomo, pieniądz, a żeby zacząć zarabiać na czasomierzach, należy poświęcić odpowiednią jego ilość na naukę. Inwestor musi wyróżniać się szeroką wiedzą na temat rynku czasomierzy, znać najbardziej prestiżowe marki i ich flagowe (oraz unikatowe) serie, a także być w stanie zawsze odróżnić oryginał od falsyfikatu. Co więcej – kluczowe znaczenie ma myślenie strategiczne, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na perspektywiczne.

Poluj na limitowane edycje

Bez znaczenia, czy mowa o zegarkach Spinnaker, czy też któregoś z innych cenionych producentów – największy potencjał inwestycyjny mają czasomierze należące do serii limitowanych, które wyprzedają się niezwłocznie po wypuszczeniu na rynek. Gdy zatem uda nam się upolować takie cacko – możemy mieć pewność, że za jakiś będziemy mogli odsprzedać je z zyskiem!

Wybieraj modele specjalistyczne zegarków

Nie podlega dyskusji, że olbrzymim zainteresowaniem na aukcjach cieszą się zegarki, które dzięki swoim cechom i funkcjom mogą stanowić prawdziwą gratkę dla specjalistów w różnych dziedzinach. Mowa tu np. o zegarkach Spinnaker stworzonych z myślą o osobach uprawiających różnego rodzaju aktywności wodne – pływanie, surfowanie, żeglowanie czy nawet nurkowanie głębinowe. Z pewnością niejeden z entuzjastów wodnego żywiołu byłby w stanie zapłacić sporą sumę za zegarek Spinnaker pochodzący z limitowanej serii!

Śledź kulturę…

Nikogo chyba nie zaskoczymy, pisząc, że nagły wzrost wartości zegarka może być związany z pojawieniem się go na ręce gwiazdora filmu czy serialu, czy też innej osobistości – np. sportowca lub artysty. Wystarczy wspomnieć o kultowych zegarkach Jamesa Bonda. Gdy zatem któryś z topowych aktorów pokaże się w filmie lub na czerwonym dywanie ze Spinnakerem na przegubie, możemy zyskać pewność, że jego wartość ulegnie zwielokrotnieniu!

…oraz historię!

Jakie jeszcze zegarki z pewnością zyskają na wartości? Te należące do postaci historycznych. Mowa tu oczywiście o konkretnych egzemplarzach wykorzystywanych przez te persony, choć i wartość danych modeli może poszybować w górę, jeśli były to zegarki doprawdy unikatowe!

Wyjaśniliśmy już, na jakie zegarki stawiać z myślą o inwestycjach. Modele najpopularniejszych, cenionych wśród znawców marek, w tym przywoływanej dzisiaj firmy Spinnaker, znajdziesz w wielu sklepach internetowych. Zapewniamy, że każdy miłośnik ekskluzywnych czasomierzy wybierze tam coś wyjątkowego.

Udostępnij

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

2 × 3 =