Firma windykacyjna, a komornicza w pigułce

Firma windykacyjna, a komornicza w pigułce

Firma windykacyjna, a komornicza w pigułce
14 czerwca
11:34 2021

Windykacja według wielu osób to nic innego niż egzekucja komornicza. Różnica pomiędzy tymi pojęciami jest jednak dość istotna. Windykator nie ma nic wspólnego z komornikiem. Zobacz, jakie są kluczowe różnice w ich działaniu?

Dwie drogi postępowania

Jeśli wierzyciel skorzysta ze ścieżki pozasądowej, będzie miał do czynienia z windykacją. Zostaną podjęte działania służące do wyegzekwowania zobowiązań od dłużnika. Jeśli sprawa dotyczy pożyczki lub kredytu, czynności zmierzają do odzyskania należności. Firma windykacyjna ma za zadanie uzyskanie do ugody między dłużnikiem a windykatorem. Windykator nie posiada tak szerokich praw, jaki dysponuje komornik. Windykator może tylko stymulować dłużnika do spłaty długu. Będzie do tego zmierzał poprzez telefony i korespondencję e-mailową i listowną z ponagleniami do zapłaty. Im szybciej, windykator rozpocznie negocjacje i rozmowy, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Czasami dłużnicy nie odbierają telefonów i nie otwierają korespondencji, ale to działanie nic nie pomoże.

Windykacja ma pewne ramy

Windykator nie jest osobą uprawnioną do pewnego katalogu spraw. Między innymi nie może się zajmować następującymi działaniami: nie może zajmować majątku dłużnika, nie może przekazywać informacji o długu w miejscu pracy dłużnika, wejść do mieszkania dłużnika bez zgody, przekazywać nieprawdziwych informacji, naruszać prawa osobiste i godność osobistą dłużnika, rozmawiać o zadłużeniu dłużnika z innymi osobami i inne.

Windykacja długów i należności

Windykacja jest domena instytucji finansowych. To one najczęściej korzystają z usług firmy windykacyjnej. W nielicznych przypadkach, firma windykacyjna zajmuje się odzyskaniem należności od dłużników prywatnych. Jeśli czynności podejmowane przez windykatora, nie przynoszą rezultatu, wierzyciel może skierować sprawę na drogę sądową. Po uzyskaniu tytułu wykonawczego możne złożyć wniosek egzekucyjny do komornika. Komornik dysponuje o wiele szerszymi kompetencjami, których nie posiada windykator. Komornik może prowadzić egzekucje po uzyskaniu tytułu egzekucyjnego. Ponadto ma prawo przymusowego wejścia do mieszkania dłużnika.

Windykacja na wysokim poziomie

Firma windykacyjna Ster proponuje skorzystanie z jej oferty usług windykacyjnych. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 2002 roku. Może pochwalić się wysoką skutecznością prowadzonych działań. Firma windykacyjna wpółpracuje z najlepszymi kancelariami prawnymi i najbardziej skutecznymi komornikami. Ponadto firma kdkancelaria.pl nie pobiera opłat wstępnych. Firma windykacyjna opiera się na zasadach współpracy powiernicznej.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy, czy chcesz je dodać?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

<

6 + sześć =