Czy warto mieć konto w banku spółdzielczym?

Czy warto mieć konto w banku spółdzielczym?

Czy warto mieć konto w banku spółdzielczym?
27 marca
08:53 2021

Nie reklamują się z taką częstotliwością jak komercyjne banki. Przez niektórych traktowane po macoszemu i rzadko brane pod uwagę przy wyborze lokaty, kredytu i innych produktów bankowych. Banki spółdzielcze – czy warto prowadzić tu konto?

Bank Spółdzielczy – za i przeciw

Często można spotkać się z opinią, że banki spółdzielcze są gorsze od banków komercyjnych. Skąd taka opinia? Najczęściej wskazywaną słabą stroną banków spółdzielczych są niskie kapitały własne oraz słabe zaplecze technologiczne. Niskie kapitały wynikają z faktu, że banki spółdzielcze są małymi instytucjami i działają w oparciu o polski kapitał .Bez wsparcia zagranicznych inwestycji. Ale banki spółdzielcze to bardzo nowoczesne instytucje. To właśnie w tym sektorze pojawiły się po raz pierwszy w Polsce bankomaty biometryczne. Wprowadził je Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku. Te banki w Sanoku wprowadziły także wpłatomat do bilonu. Do tej pory takiego rozwiązania nie zapewniają inne banki komercyjne. Bank Spółdzielczy zapewnia także bankowość elektroniczną i mobilną.

Szeroka oferta produktowa

Banki Spółdzielcze oferują instrumenty finansowe takie jak darmowe konto, e konto, karty – karta kredytowa, karty bankowe, karty debetowe, różnorodne konta: konta bankowe, konto dla studenta
konto firmowe, konto internetowe, oprócz tego szeroki wybór kredytów – kredyty gotówkowe i kredyty mieszkaniowe. Dodatkowo lokaty bankowe z wysokim oprocentowaniem, a także pożyczki.
Rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym to rozwiązanie dla osób w każdym wieku.

Sanok Banki Spółdzielcze

Podkarpacki Bank Spółdzielczy posiada ponad 100 placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym w banki Sanoku. Bank Spółdzielczy jest uniwersalną i nowoczesną instytucją finansową. Jest zaliczany do najstarszych instytucji kredytowych w Polsce. Spółdzielnie zostały założone w 1871 roku. Proponują korzystną i wszechstronną ofertę obejmującą konta bankowe, rachunki bankowe, karty kredytowe i różnorodne pożyczki, kredyty i lokaty. Brak tu miejsca na podejście korporacyjne. Negocjacja warunków jest znacznie łatwiejsza, niż z bankach komercyjnych.

Powiązane artykuły

1 Komentarz

  1. Opinia
    Opinia 06 czerwca, 16:28

    Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

    Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

<

12 − 5 =